Zadzwoń do nas

509-629-389

Jaki system kominowy wybrać?

Wybór systemu kominowego jest bardzo trudny i co najgorsze - bardzo często lekceważony podczas projektowania czy też podejmowania decyzji o zakupie domu. Zły dobór systemu kominowego w najlepszym wypadku nie zapewni dostatecznych wygód związanych z gospodarką termiczną, a w najgorszym - doprowadzi do tragedii. Oczywiście wad złego doboru systemów kominowych może być dużo więcej - zbyt duże zużycie paliwa (co naraża właścicieli na zbędne koszty), nadmierne osadzanie się sadzy, zabrudzenia ścian lub powstawanie zbyt dużych ilości kondensatu.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, eksperci zgodnie informują, że wybór systemu kominowego zależy od wielu indywidualnych czynników. Te czynniki określa charakter obiektu, w którym ma znaleźć się dany system kominowy, jak i warunki atmosferyczne miejsca, w którym będzie wykorzystać systemy kominowe.

Skupmy się na polskim klimacie oraz na najczęściej typowanych czynnikach, które należy brać pod uwagę podczas wyboru systemu kominowego. Oto, na co należy zwrócić uwagę:

  • tryb pracy komina (mokry lub suchy),
  • odporność korozyjna,
  • gwarancja na systemy kominowe udzielane przed producenta.

Jak widać, wybór systemu kominowego to niełatwe i bardzo odpowiedzialne zadanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do ekspertów, którzy na podstawie planów obiektu lub po oględzinach danej konstrukcji dopasują systemy kominowe tak, aby pracowały optymalnie, generując spokój dla mieszkańców. Zły wybór systemów kominowych to nie tylko stres i zbędnie wydane pieniądze, ale niekiedy ludzkie życie, a to cena, na którą nikt nie powinien się godzić.

Dostawa w 48 godzin

Tylko u nas mogą Państwo liczyć na dostawę zamówionych systemów kominowych w ciągu 48h! Nasza firma charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i obsługi Klientów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości oferowanych produktów.

Sprzedajemy gotowe systemy kominowe oraz akcesoria, które dostarczamy do Klientów własnym transportem. Dzięki temu możemy zapewnić dostawę w przeciągu 48h!