Zadzwoń do nas

509-629-389

Konserwacja systemów kominowych - jak uniknąć tragicznych pomyłek

Każdego roku media informują o tysiącach wypadków i zaczadzeń, które pochłaniają dziesiątki ofiar. Gdzie tkwi źródło niebezpieczeństwa kominowego? Jak podają statystyki, największym winowajcą tego typu wypadków są ludzie, którzy nieprawidłowo (lub nierzadko wcale) serwisują systemy kominowe w swoich domach. Zaniedbany system kominowy można porównać do bomby z opóźnionym zapłonem, która może wybuchnąć w każdej chwili - najczęściej w pełni sezonu grzewczego.

Strata pieniędzy na naprawę lub co gorsza - utrata życia, przekonuje wielu ludzi do tego, aby zadbać o poprawną obsługę i serwis systemów kominowych. Wielu ludzi angażuje ekspertów, którzy przybywają do domów i poddają dokładnej konserwacji cały system kominowy. Jednak konserwacja systemu kominowego nie rozpoczyna się po jego zamontowaniu i użyciu. O zwiększenie bezpieczeństwa możemy zadbać dużo wcześniej, już na poziomie wyboru odpowiedniego systemu kominowego.

Oto najważniejsze punkty, o jakich należy pamiętać wybierając i korzystając z systemów kominowych:

  • wybór systemu kominowego powinien być optymalny i dobrany pod kątem obiektu, w którym będzie funkcjonował,
  • komin powinien być wykonany z materiałów niepalnych, posiadających stosowne atesty i spełniający zarówno polskie, jak i europejskie normy,
  • należy zadbać o poprawny montaż systemu kominowego, zwracając uwagę na odpowiednią odległość systemu od krokwi,
  • kominy powinny być regularnie kontrolowane i czyszczone przez licencjonowanych kominiarzy.

Jak widać, już poprawny wybór i montaż systemu kominowego w dużej mierze przyczynia się do optymalnego i bezpiecznego ogrzewania całego domostwa. Mimo to, nie można zapominać o okresowym czyszczeniu systemu kominowego oraz kontrolach serwisu - te różnią się w zależności od rodzaju systemów kominowych.

Dostawa w 48 godzin

Tylko u nas mogą Państwo liczyć na dostawę zamówionych systemów kominowych w ciągu 48h! Nasza firma charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i obsługi Klientów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości oferowanych produktów.

Sprzedajemy gotowe systemy kominowe oraz akcesoria, które dostarczamy do Klientów własnym transportem. Dzięki temu możemy zapewnić dostawę w przeciągu 48h!